PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=519271}
6,4 571
ocen
6,4 10 1 571
6,7 3
oceny krytyków
Jak dobrze napchać wora
powrót do forum filmu Jak dobrze napchać wora

Plusy & Minusy

ocenił(a) film na 7

Film, który poszerzył mój horyzont w kwestii żywieniowej. Wytyka zmianę stylu życia i głupotę
ludzką. Zdecydowanie sponsorowany przez koncern/y typu fast food,
ale większość filmów jest w końcu przez kogoś sponsorowana. Zwraca uwagę na właściwe
proporcje w diecie takich składników jak białka, cukry, tłuszcze, ale niestety zapomina o równie
ważnych (pozytywnie i negatywnie), tj. witaminy, sole mineralne, sztuczne środki słodzące
oraz konserwanty. Wydaje mi się, że poprzez dostarczanie zbyt małej ilości witamin i soli
mineralnych, a znaczących ilości konserwantów i substancji słodzących wzrasta podatność
na choroby, które ujawniają się po latach. Wg. mnie najlepiej spróbować każdej diety, która
odpowiada Twojemu organizmowi i trzymać się tej, dzięki której czujesz się najlepiej. No i
przebadać się u lekarza (niesponsorowanego;), który potwierdzi bądź obali Twoje
samopoczucie.

ocenił(a) film na 10
noface

Czy sponsorowany? Ciężko powiedzieć. Wszyscy skupiają się na MCD w tym filmie, a tu nie o to chodzi. Poruszonych jest mnóstwo ważnych tematów, braku ruchu, szkodliwości dużej ilości węglowodanów w diecie człowieka, fałszywej teorii cholesterolowej, działalności lobby branży żywieniowej czy też złej polityce władz.

Fakt jest jeden, mimo ograniczenia tłuszczu w zaleceniach żywieniowych nie maleje a rośnie liczba chorób cywilizacyjnych.

Zostało też udowodnione, że nie ma korelacji między tłuszczami nasyconymi, a chorobami serca, czy cukrzycą.

Powoli to, że to węglowodany a nie tłuszcze szkodzą zaczyna zauważać więcej ludzi, a nawet sami badacze.

Radzę zapoznać się z publikacjami jakie stworzył Gary Taubes np. tu: http://nowadebata.pl/wp-content/uploads/2013/01/Dlaczego-apetyt-rosnie-w-miare-j edzenia_NOWA-DEBATA.pdf

Świerzą sprawą jest raport Szwedzkich naukowców z tego roku: http://www.dietdoctor.com/swedish-expert-committee-low-carb-diet-effective-weigh t-loss

Unia Europejska myśli o zakazie używania tłuszczy trans.

Wszystko to było w tym filmie, wystarczy to wychwycić, a nie skupiać się na samym MCD, który tu jest tylko tłem.

noface

Hm myślę,że nie każda dieta służy każdemu i najlepiej gdy człowiek będzie dostarczać wszystkie niezbędne składniki mineralne,witaminy,białko,węglowodany i tłuszcze te zdrowe w odpowiednich ilościach.Poza zdrową dietą warto dużo ćwiczyć,spacerować,ograniczyć chińskie zupki,gotowe dania pełne chemii, słodycze,mięso nafaszerowane antybiotykami i całą tablicą Mendelejew'a,unikać alkoholu,używek,nabiału,a człowiek będzie żył bez otyłości długie lata:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones